• امروز شنبه بیست و پنجم مرداد 1399 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان سمنان

ما را در پیام رسان بله دنبال کنید

زیارت مجازی امامزادگان استان

نرم افزار اندروید بیانیه گام دوم انقلاب

سامانه میز خدمت الکترونیک

خدمات غيرحضوري

سامانه تدارکات الکترونیکی دولت

سامانه شکايات

احراز هویت

سامانه سجنا

گردشگری مذهبی در سمنان راه‌اندازی می‌شود

گردشگری مذهبی در سمنان راه‌اندازی می‌شود

مدیرکل اوقاف و امور خیریه سمنان گفت:گردشگری مذهبی در اماکن مستعد استان سمنان به راه می‌افتد.

 جمعه 20 دی 1392   225  0      

به گزارش روابط عمومی و اطلاع رسانی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان سمنان، مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان سمنان اظهار کرد: با توجه به واقع شدن برخی امامزادگان استان سمنان در مناطق خوش آب و هوا و نیز لزوم توجه به موضوع توریسم مذهبی و معرفی امامزادگان استان، گردشگری مذهبی به عنوان یکی از اولویت‌های مهم اوقاف پیگیری می‌شود.
وی افزود: استان سمنان ظرفیت‌های فرهنگی و توریستی فراوانی دارد که باید از آن استفاده بهینه کرد.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه سمنان با تأکید بر لزوم معرفی امامزادگان این استان به‌مردم کشور بیان کرد: در این زمینه اقدامات خوبی در برخی امامزادگان شاخص استان انجام شده و برنامه‌های خوبی نیز در دست اقدام است.
واحدی تهیه بروشور،کلیپ‌های معرفی امامزادگان و اهدای بسته‌های فرهنگی را از جمله اقدامات انجام شده در این راستا عنوان کرد.
وی از ایجاد خیمه های معرفت در جوار امامزادگان در مناسبت های مختلف سال نیز خبر داد و افزود: گردشگران مذهبی و مسافران با حضور در جوار امامزادگان و با استفاده از خیمه های معرفت و روحانیان ارزشمند حاضر در آن می توانند سطح اطلاعات مذهبی خود را بالا ببرند.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان سمنان با بیان اینکه برای وقف نیاز به سرمایه‌های آن‌چنانی نیست افزود: همه می‌توانند با هر وضعیت درآمدی به خانواده واقفان پیوسته و در تعالی جامعه نقش‌آفرین باشند.
واحدی از اجرای طرح وقف مشارکتی در استان سمنان خبر داد و گفت: با اجرای این طرح، هر فرد می‌تواند به هر اندازه‌‌ای که توانائی مالی دارد در ثبت موقوفه‌ای جدید سهم داشته و از این طریق در این کار خیر شریک باشد.
وی وقف را بارز ترین جلوه کار خیر عنوان کرد و افزود: سنت خیری که به همه جوانب و نیازهای زندگی انسان توجه کرده است وقف است.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه سمنان انجام فعالیت‌های قرآنی، برگزاری محافل انس با قرآن، مسابقات قرآنی، مسابقات اذان و ابتهال، برقراری خیمه‌های معرفتی در جوار امامزادگان در مناسبت‌های مختلف و نیز فعالیت‌های فرهنگی را از جمله فعالیت‌های این دستگاه در 9 ماهه نخست امسال عنوان کرد.
واحدی برگزاری کار وی‍ژه‌های اوقاف مانند طرح‌های آرامش بهاری، سوگواره یاس نبوی، بصیرت عاشورائی، نشاط معنوی، اکمال دین نبوی و برگزاری برنامه‌های هفته وقف را از دیگر اقدامات مهم این اداره در طول سال دانست
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار