• امروز سه شنبه یکم بهمن 1398 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان سمنان

سامانه میز خدمت الکترونیک

خدمات غيرحضوري

سامانه تدارکات الکترونیکی دولت

سامانه شکايات

پايگاه جامع ترویج فرهنگ ايثار و شهادت استان سمنان

احراز هویت

سامانه سجنا

ثبت 26 مورد وقف جدید در بسطام

ثبت 26 مورد وقف جدید در بسطام

سرپرست اداره اوقاف و امور خیریه بسطام از ثبت 26 مورد وقف جدید در بسطام از ابتدای سال جاری تاکنون خبر داد.

 سه شنبه 17 دی 1392   217  0      

به گزارش ستاد خبری هفته وقف در استان سمنان، حجت‏الاسلام مرتضی میرکو ظهر امروز در همایش «همه واقف باشیم» که به همت اداره اوقاف و امور خیریه بسطام در امامزاده میرهاشم (ع) این شهر برگزار شد، اظهار کرد: 26 مورد وقف جدید در 9 ماهه اول سال‏جاری در بسطام ثبت شده است و این آمار بسیاری خوبی بوده تا مشخص شود جایگاه وقف تا چه اندازه است.
وی تصریح کرد: طبیعت زندگی این جهانی مادی است و همه به سمت جمع‏آوری مال و ثروت گرایش دارند؛ اما باید دانست که زندگی مادی محکوم به فنا و نابودی است و همه چیز روزی از بین خواهد رفت.
سرپرست اداره اوقاف و امور خیریه بسطام افزود: باید برای آخرت و آن دنیای خود نیز توشه‏ای برداشت و تنها چیزی که ماندگار خواهد بود و رنگ ابدیت به خود می‏گیرد، وقف است.
میرکو بیان داشت: بر اساس روایات موجود، تنها چیزی که ماندگار بوده و اثرات آن همواره پابرجاست و پس از مرگ انسان نیز پرونده اعمال او را باز نگه می‏دارد، وقف است.
وی تصریح کرد: وقف به انسان رنگ ابدیت می‏بخشد و موجب می‏شود تا نام او تا ابد باقی بماند.
سرپرست اداره اوقاف و امور خیریه بسطام با بیان اینکه وقف مصداق بارز باقیات و صالحات است، خواستار توسعه و ترویج فرهنگ وقف در جامعه شد.
میرکو ادامه داد: تنها با وقف می‏توانیم اموال خود را در صندوق الهی ذخیره کنیم و در آخرت از این ثروت همیشگی بهره ببریم و پرونده اعمال نیک ما روز به روز سنگین‏تر شود.
وی اضافه کرد: به هر حال، فرهنگ وقف می‎تواند فرهنگی نیکو برای جامعه اسلامی به شمار بیاید و باید همواره در راه ترویج آن کوشید.
سرپرست اداره اوقاف و امور خیریه بسطام ادامه داد: وقف چون خونی در کالبد اقتصادی و اجتماعی جامعه در جریان است و تا این خون در جریان باشد، موجب حیات خواهد بود.
میرکو افزود: وقف موجب زنده بودن، ماندگاری و نشاط می‏شود و این است که در اسلام این همه به این سنت حسنه توصیه شده است.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار