• امروز دوشنبه هفنم مهر 1399 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان سمنان

ما را در پیام رسان بله دنبال کنید

زیارت مجازی امامزادگان استان

نرم افزار اندروید بیانیه گام دوم انقلاب

سامانه میز خدمت الکترونیک

خدمات غيرحضوري

سامانه تدارکات الکترونیکی دولت

سامانه شکايات

احراز هویت

سامانه سجنا

عواید موقوفات باید بیش از درآمد نفتی باشد

عواید موقوفات باید بیش از درآمد نفتی باشد

مسئول دبيرخانه نظارت بر كانون‏هاي فرهنگي و هنري مساجد استان سمنان گفت: عواید موقوفات باید بیش از درآمد نفتی باشد و این امر یکی از عوامل مقابله با دسیسه‌های دشمنان خواهد بود.

 یک شنبه 15 دی 1392   190  0      

حجت‏الاسلام والمسلمین سيدمحمود حسيني در گفت‏وگو با ستاد خبری هفته وقف در استان سمنان، وقف را خدمتی ماندگار دانست و اظهار داشت: مردم با وقف در اعمال نیک و پسندیده سهیم شده و نام خود را در تاریخ بالنده و زنده نگه می‌دارند که این موضوع نزد خدا از ثواب بسیار برخوردار است.
مسئول دبيرخانه نظارت بر كانون‏هاي فرهنگي و هنري مساجد استان سمنان با بیان اینکه نیازهای جامعه در زمینه وقف باید با تبیین و شناساندن این امر در جامعه اهتمام شود، گفت: فرهنگ‏سازی و اطلاع‏رسانی در میان اقشار مختلف به ویژه افراد متمکن باید به نحو شایسته صورت گیرد.
وی تصریح کرد: برای رسیدن جامعه دینی به سرمنزل نهایی خود لازم است تاآرمان‌ها و شعائر آن که در رأس همه آن‌ها وقف قرار دارد، در جامعه جاری شود.
مسئول دبيرخانه نظارت بر كانون‏هاي فرهنگي و هنري مساجد استان سمنان با اشاره به اینکه وقف باید به سوی نیازهای روز جامعه جهت داده شود، گفت: درآمد موقوفات ما باید بیش از درآمد نفتی باشد که این امر یکی از عوامل مقابله با دسیسه‌های دشمنان خواهد بود.
وي تاکید کرد: وقف بهترین راه برای جاودانگی انسان و ذخیره‌ای است که برای عالم آخرت انسان باقی مانده و از آن به عنوان باقیات صالحات نام برده می‌شود.
حسيني نقش خادمان و کارکنان بقاع متبرکه در جذب زائران را بسیار حائز اهمیت دانست و اظهار کرد: رفتار و اخلاق خوب خادمان، زمینه جذب زائرین را در بقاع متبرکه فراهم می‏کند.
مسئول دبيرخانه نظارت بر كانون‏هاي فرهنگي و هنري مساجد استان سمنان ضمن تاکید بر ضرورت توسعه فرهنگ وقف تصریح کرد: وقف، احسانی ماندگار است و برکات بسیاری برای جامعه به همراه دارد.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار