• امروز چهارشنبه بیستم آذر 1398 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان سمنان

سامانه میز خدمت الکترونیک

خدمات غيرحضوري

سامانه تدارکات الکترونیکی دولت

سامانه شکايات

سامانه سجنا

احراز هویت

موقوفات در راستای اثربخشی تربیتی در جامعه به‏کار گرفته شوند

موقوفات در راستای اثربخشی تربیتی در جامعه به‏کار گرفته شوند

امام جمعه شاهرود گفت: امروز بسیار اهمیت دارد که موقوفات در راستای اثربخشی تربیتی در جامعه به‏کار گرفته شوند.

 یک شنبه 15 دی 1392   163  0      

به گزارش ستاد خبری هفته وقف در استان سمنان، حجت‏الاسلام والمسلمین محمود ترابی در نخستین همایش استانی «همه واقف باشیم» در شاهرود که با هدف تجلیل از واقفان، خیران، متولیان و هیئت‏های امنای بقاع متبرکه استان سمنان و در جهت گسترش فرهنگ وقف در جامعه اسلامی برگزار شد، اظهار کرد: فعالیت‏های خوبی در سال‏های اخیر در اداره کل اوقاف و امور خیریه استان سمنان و اداره‏های شهرستانی آن در باب وقف و افزایش موقوفات انجام شده است.
وی تصریح کرد: باید از همه واقفان خیراندیشی که با حسن نیت در این مسیر گام نهاده‏اند، قدردانی شود و همواره در راستای ثبت موقوفه‏های جدید در استان سمنان کوشید.
امام جمعه شاهرود ادامه داد: تا زمان رسیدن به شرایط مطلوبی که وقف بتواند رفاه و وضع مساعد اجتماعی در جامعه اسلامی ایجاد کند، فاصله زیادی وجود دارد و امروز وظیفه همه مردم و مسئولان است که در راستای ترویج این سنت حسنه الهی بکوشند.
ترابی با قابل تقدیر دانستن اقدامات مطلوبی که در حوزه وقف در استان سمنان انجام شده است، این فعالیت‏ها را کافی ندانست و بر تقویت مستمر آن تاکید کرد.
وی افزود: در کنار همه فوایدی که وقف دارد و نقش‏های متعددی که نهاد وقف می‏تواند در جامعه اسلامی بپذیرد، اثرگذاری تربیتی امری بوده که باید بیشتر به آن توجه شود.
امام جمعه شاهرود افزود: نقش وقف در رشد و ترویج فعالیت‏های قرآنی، دینی، مذهبی و اعتقادی در جامعه غیرقابل انکار است و در برهه کنونی، همه باید کمک کنند تا موقوفات جدید ثبت شود و در این راه از آنها بهره‏برداری اصولی صورت گیرد.
ترابی با بیان اینکه وقف چشمه همیشه جاری است، به مقایسه وقف با احسان‏های دیگر نظیر صدقه، هبه، قرض‏الحسنه و . . . پرداخت و اثرگذاری وقف را به مراتب بیش از این موارد دانست.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار