• امروز جمعه بیست و نهم شهریور 1398 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان سمنان

سامانه تدارکات الکترونیکی دولت

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

سامانه سجنا

احراز هویت

وقف بهترین مصادیق بارز نوع دوستی و همکاری اجتماعی است

وقف بهترین مصادیق بارز نوع دوستی و همکاری اجتماعی است

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان دامغان گفت: وقف یکی از بهترین مصادیق بارز نوع دوستی و همکاری اجتماعی است که به نوع دوستی و کمک به دیگران رنگ جاودانی بخشیده و تا انتهای افق دنیا نیت خیر واقف را زنده و او را از اجر الهی بهره مند می سازد.

 شنبه 1 بهمن 1390   972  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان سمنان، حجت الاسلام سید سعید تقوی در همایش وقف احسان ماندگار که در بکیر ابن اعین (ع) برگزار شد با تبریک فرا رسیدن 1 بهمن روز وقف را به همه اصحاب محترم وقف ، مردم ولایتمدار ، امام جمعه محترم و مسئولین خدوم شهرستان دامغان گفت: میل به جاودانه زیستن همواره انسانها را تشویق کرده تا در کنار کار و تلاش مستمر خود به ایجاد و بنای کارهای یادگاری بپردازند که در حیات آنها و همچنین پس از فوتشان منشا خیر و برکات گردد و برای جامعه مفید باشند.
رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان دامغان مهمترین فعالیتهای فرهنگی این اداره را برپایی جلسات طرح مودت در جهت تقدیر از خیرین محترم و جذب نذورات ، برپایی سلسله مباحث نمایشگاهی با عناوین آرامش بهاری ، یاس نبوی ، ستارگان آسمان ، بصیرت ، چراغ مه شکن فتنه در سطح بقاع متبرکه ، برگزاری هفته وقف ، همایش وقف چشمه همیشه جاری و ارائه مقالات مربوطه به استان سمنان ، بیان احکام وقف و اقامه نماز جماعت در سطح بقاع متبرکه در طول سال ، برگزاری دهه ولایت و امامت با عنوان ولایت علوی اکمال دین نبوی ، برگزاری مراسم عزاداری در دهه اول محرم با عنوان بصیرت عاشورایی ، برپایی نمایشگاه بصیرت در مسجد جامع و مصلی نماز جمعه ، اعزام مبلغین در مناسبتهای مذهبی در سطح بقاع متبرکه شاخص ، برگزاری طرح اوقات فراغت با عنوان نشاط معنوی ، برگزاری سی و چهارمین دوره مسابقات قرآن کریم مرحله شهرستانی در حسینیه دباغان ، ره اندازی مراکز فرهنگی و قرآنی در سطح بقاع متبرکه و برگزاری مسابقه مفاهیم قرآن کریم مرحله استانی در امامزادگان جعفر و محمد (ع) افزود: نصب ضریح مطهر مطلاء امامزاده نور ا... (ع) ، تکمیل داخل ضریح مطهر امامزادگان جعفر و محمد (ع) ، احداث سرایداری و سنگ کاری بنای امامزاده جعفر (ع) محمد آباد ، احداث سرویس بهداشتی زیارگاه هفت تنان ، نماکاری صحن امام زادگان عبدالعالی و عبدالمعالی (ع) ، تسطیح و محوطه سازی قبرستان قدیم بقعه متبرکه بکیر ابن اعین (ع) با همکاری اداره راه و شهرداری ، تکمیل بنای مسجد امینی و نیز مرمت بنای امامزاده اسماعیل (ع) طزره از مهمترین فعالیتهای عمرانی اداره اوقاف شهرستان دامغان می باشد.
تقوی با اشاره به انجام 30 مرحله فعالیت ثبتی اعم از تحدید حدود، درخواست ثبت و صدور سند مالکیت توسط اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان دامغان گفت: 25 رای حقوقی به نفع موقوفات صادر شده است.
وی با بیان اینکه جهت توسعه عمران مساجد350000000 وی در خصوص میزان اعتبارات استانی تخصیص یافته جهت توسعه و عمران مساجد گفت: تا کنون مبلغ 140000000ریال ابلاغ و در 13 مسجد (شهری و روستایی) هزینه شده است.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان دامغان میزان اعتبار هزینه ای جهت اجرای نظر واقفین خیر اندیش را مبلغ 450000000 ریال بر شمرد و گفت: در سال جاری 3 موقوفه توسط آقایان عامری،مرتضوی و وراث مرحوم عالیشاهی به ارزش 1520000000ريال به موقوفات شهرستان اضافه شده است.
تقوی میزان رشد درآمد موقوفات و نیز بقاع متبرکه نسبت به سال 89 را 30 درصد عنوان کرد و افزود: ورود اطلاعات در سامانه جامع بانک اطلاعات موقوفات و رقبات شامل اسکن اسناد ، اطلاعات رقبات و نیات موقوفات به تعداد 3900 رقبه از مهمترین برنامه های اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان دامغان بوده است.
لازم به ذکر است شهرستان دامغان داری 1040 موقوفه ، 2987 رقبه ، 190 مسجد شهری و روستایی ، 80 حسینیه ، 6 حوزه علمیه و 32 بقعه متبرکه می باشد.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار