کد خبر : 326626

تاریخ درج خبر : چهارشنبه 23 مرداد 1398
اداره كل اوقاف و امور خيريه استان سمنان
• ایجاد موقوفات جدید بسترساز اشتغالزایی در جامعه است
مدیرکل بازرسی سازمان اوقاف و امور خیریه کشور گفت: ایجاد موقوفات جدید بسترساز اشتغالزایی در جامعه است.
به گزارش ستاد راهبردی اطلاع رسانی وقف در استان سمنان ، حجت‌الاسلام و المسلمین شوذب شیری در آئین تکریم و معارفه مدیران سابق و جدید اوقاف و امور خیریه استان سمنان که در آستان مقدس امامزاده یحیی (ع) سمنان برگزار شد اظهار داشت: یک‌میلیون و 700 هزار رقبه وقفی در کشور وجود دارد.
وی به سیاست‌های اوقاف در مورد رقبات اشاره کرد و افزود: شفاف‌سازی در این حوزه در دستور کار قرار دارد.
مدیرکل بازرسی سازمان اوقاف و امور خیریه کشور با بیان اینکه ایجاد شفافیت در مورد رقبات موجود زمینه جذب موقوفات جدید را فراهم خواهد کرد اظهار داشت: مردم باید از موضوعی که موقوفات صرف آن می‌شود به‌طور کامل و واضح اطلاع داشته باشند.
شیری گفت: در جریان گذاشتن مردم از اقدامات و فعالیت‌های اوقاف در حوزه‌های مختلف جلب اعتماد عمومی را افزایش خواهد داد و قطعاً در انجام کارهای خیرخواهانه دیگر نیز اثرگذار خواهد بود.
وی با تأکید بر ترویج فرهنگ وقف در جامعه اظهار داشت: یکی دیگر از ثمرات اطلاع‌رسانی از فعالیت‌ها و اقدامات انجام‌شده از سوی اوقاف و امور خیریه قطعاً ترویج فرهنگ وقف است.
مدیرکل بازرسی سازمان اوقاف و امور خیریه کشور عمران و آبادانی موقوفات را ازجمله اهداف این سازمان برشمرد و گفت: در این راستا طرح‌های اشتغال‌زایی در اولویت قرار دارند.
شیری بیان داشت: کاربردی کردن موقوفات جدید در دستور کار سازمان اوقاف قرار دارد و قطعاً جذب موقوفات جدید می‌تواند بسترساز ایجاد اشتغال در جامعه باشد.
به گزارش تسنیم، در این مراسم حجت‌الاسلام عباس تدینی به‌عنوان مدیرکل جدید اوقاف و امور خیریه استان سمنان معرفی شد و از تلاش و زحمات چندین ساله عبدالله واحدی تقدیر شد.
انتهای پیام/