کد خبر : 314901

تاریخ درج خبر : جمعه 21 دی 1397
اداره كل اوقاف و امور خيريه استان سمنان
• سازمان اوقاف و امور خیریه روز پرستار را به عموم پرستاران و خیرین کشور تبریک گفت
سازمان اوقاف و امور خیریه با صدور اطلاعیه‌ای خجسته زادروز حضرت زینب(س) و روز پرستار را به عموم پرستاران به خصوص پرستاران مراکز خیریه تبریک گفت.
در متن این اطلاعیه آمده است:
روز پرستار در فرهنگ اسلامی ما ایرانیان با نام مبارک حضرت زینب سلام‌الله علیها پیوند یافته است. آن بانوی بزرگوار نه فقط شاهد و راوی بزرگ حماسه کربلا که غمخوار و پرستار بازماندگان قافلۀ عاشوراییان نیز بودند و روز تکریم و بزرگداشت مقام پرستار در فرهنگ شیعی ما به ‌حق و به شایستگی با نام آن بزرگوار گره خورده است.
در اجتماع امروز ما نیز قشر خَدوم، ارزشمند، زحمتکش و دلسوز پرستار که همه توان و همت خود را صرف تیمارداری و پرستاری از بیماران و معلولان و کم توانان جامعه می‌کنند در اخلاص و تعهد و مهربانی و شفقت به آن بانوی الگو و اسوه تأسی می‌نمایند.
سازمان اوقاف و امور خیریه فرارسیدن زادروز مبارک و پرمیمنت پرستار شجاع و رشید کربلا حضرت زینب کبری سلام‌الله علیها و روز پرستار را به همه پرستاران مشفق و خَدوم کشور، به خصوص به محضر خیرین و پرستارانی که در خیریه‌های توان‌بخشی و حمایت از بیماران و معلولین حاضر در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی مختلف، عاشقانه مشغول به خدمت هستند صمیمانه تبریک و تهنیت می‌گوید و ضمن عرض خسته نباشید و خدا قوت به همه این عزیزان دوام سلامتی، عافیت و توفیقاتشان را از محضر خداوند متعال مسئلت می‌نماید.