کد خبر : 298715

تاریخ درج خبر : یک شنبه 26 فروردین 1397
اداره كل اوقاف و امور خيريه استان سمنان
• مراجعه بیش از 331 هزار و 900 نفر زائر به امام زادگان و بقاع متبرکه استان سمنان
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان سمنان از زیارت و مراجعه 331 هزار و 916 نفر زائر به امام زادگان و بقاع متبرکه این استان در تعطیلات نوروز خبر داد.

به گزارش ستاد راهبردی اطلاع رسانی وقف در استان سمنان، حجت الاسلام والمسلمین عبدالله واحدی اظهار داشت: این زائران در قالب طرح آرامش بهاری به مکان های زیارتی استان سمنان مراجعه و ضمن زیارت از این مکان ها استفاده معنوی کردند.
وی با اشاره به طرح اسکان زائران در بقاع متبرکه استان سمنان در طرح نوروزی گفت: در این مدت 70 هزار و 431 نفر از زائران نیز از خدمات اسکان این مکان های مذهبی بهره مند شده اند.
واحدی به برپایی خیمه های معرفت در قالب طرح آرامش بهاری در رقاع متبرکه استان سمنان نیز اشاره کرد و گفت: در تعطیلات نوروزامسال بیش از 83 هزار نفر نیز از برنامه های خیمه های معرفت در این استان استفاده کرده اند.
طرح آرامش بهاری در نوروز امسال در 68 امام زاده و بقاع متبرکه استان سمنان اجرا شد.
این استان دارای 165 امام زاده و بقاع متبرکه است که آستان مقدس امام زاده یحیی بن موسی الکاظم (ع) برادر بزرگوار حضرت علی بن موسی الرضا (ع) از جمله مهمترین بقاع متبرکه این استان است.
در نوروز 97 برای اسکان زائران حرم رضوی و مسافران نوروزی در استان سمنان بیش از 50 مکان مذهبی با ظرفیت اسکان هر شب 10 هزار و 470 نفر در این استان پیش بینی و اختصاص یافته بود.