کد خبر : 246526

تاریخ درج خبر : پنج شنبه 25 شهریور 1395
اداره كل اوقاف و امور خيريه استان سمنان
• آموزه‌های قرآنی و اسلامی در سراسر جهان در حال گسترش است
رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان دامغان گفت: امروز به برکت انقلاب اسلامی، آموزه‌های قرآنی و اسلامی در سراسر جهان در حال گسترش است.

به گزارش ستاد خبری مسابقات قرآن کریم استان سمنان، حجت‌الاسلام مرتضی میرکو در آستانه برگزاری مسابقات قرآن کریم اداره کل اوقاف و امور خیریه استان سمنان، با اشاره به نقش قرآن در ترویج فرهنگ ایرانی اسلامی اظهار کرد: اگر به معارف و آموزه‌های قرآن کریم توجه شود و بتوانیم آن را در جامعه اجرایی کنیم، فرهنگ ایرانی اسلامی نیز هم‌راستا با ترویج این آموزه‌ها گسترش می‌یابد.

وی افزود: حکومت جمهوری اسلامی نیز برگرفته از آموزه‌های قرآنی است و قوانین آن منطبق با ارزش‌های اسلامی شکل گرفته است.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان دامغان ادامه داد: نظام اسلامی در زمینه ترویج فرهنگ قرآنی و ارتباط مردم جامعه با این کتاب آسمانی تلاش می‌کند و بر آن تأکید دارد.

میرکو با بیان اینکه فرهنگ ایرانی، اصیل و دارای سابقه دیرینه‌ای است، اضافه کرد: ایرانیان همیشه دارای فرهنگ بالایی بوده‌اند و در مواجهه با فرهنگ اسلامی نیز با آگاهی و تحقیقات کامل، این فرهنگ را با آغوش باز پذیرفتند و از آن استقبال کردند.

وی بیان کرد: فرهنگ اسلامی با آگاهی کامل با فرهنگ ایرانی عجین شده و نظام جمهوری اسلامی پایگاه و محور فرهنگ اسلامی و سبب انتشار آن به سایر کشورها شده است.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان دامغان تصریح کرد: در حال حاضر فرهنگ اسلامی در نقاط مختلف دنیا گسترش یافته که بخش اعظمی از ترویج این فرهنگ به واسطه تلاش‌های ایرانیان انجام شده است.

میرکو اضافه کرد: ایرانیان با مطالعه معارف و آموزه‌های قرآنی و اسلامی و تحقیق و تحلیل از فرهنگ اسلامی بهره برده‌اند.

وی با بیان اینکه با پیروزی انقلاب اسلامی ایران توجه به فرهنگ اسلامی قوت زیادی گرفت، گفت: توجه به فرهنگ اسلامی ایرانی در جمهوری اسلامی ایران در رأس امور قرار دارد و در این راستا از معارف قرآنی بهره‌گیری می‌شود.

انتهای پیام/