کد خبر : 220027

تاریخ درج خبر : دوشنبه 24 اسفند 1394
اداره كل اوقاف و امور خيريه استان سمنان
• سوگ عزاداران فاطمی درسوگواره یاس نبوی شاهرود
همزمان با سالروز شهادت صدیقه طاهره حضرت فاطمه زهرا(س) مردم عزادارشاهرود در سوگ شهادت یاس نبوی اشک ماتم ریختند.
 به گزارش ستاد راهبردی اطلاع رسانی وقف در استان سمنان، همزمان باسالروز شهادت حضرت زهرا(س) سوگواره یاس نبوی با حضور خیل عاشقان به ساحت فاطمه زهرا(س) و اجتماع هیئات مذهبی در حسینیه مدرسه قلعه شاهرود برگزار شد.

دراین مراسم که به همت اداره اوقاف وامورخیریه شهرستان شاهرود برگزارشد، منتخب مجلس خبرگان رهبری از استان البرز به ایراد سخن پرداخت.

آیت الله سیدمحمدمهدی میرباقری دراین مراسم با اشاره به نقش وفضائل حضرت فاطمه(س)، ازآن بانوی کریم به عنوان مدافع حریم ولایت یاد کرد وافزود: حضرت زهرا(س) در معرض امتحانات وبلایای مختلف قرار گرفت به خاطر دفاع از حقانیت ولایت و این ابتلاء در حد بسیار خفیف تر برای شیعیان و پیروان آن حضرت ادامه خواهد داشت.

این استاد حوزه علمیه قم، اقدامات و ابتلائات امروز تفکر انقلابی و ولایی در اقصی نقاط عالم را در همین راستا ارزیابی نمود و تاکید کرد: جنایات امروز داعش و همفکران آنان ادامه­ی همان تفکرمقابله باولایت امیرالمومنین(ع) است و نمی شود انقلابی بود ولی درمعرض این ابتلائات قرار نگرفت.

وی با بیان محبت خاندان اهل بیت(ع) نسبت به شیعیان خود، اوج این محبت را دروجود نازنین حضرت زهرا(س) دانست وافزود: در روایات داریم حضرت فاطمه(س) مانند مرغی که به زمین نوک میزند ودانه میچیند، شیعیان خودرا درروز قیامت شفاعت میکند.

مداحی وسینه زنی از دیگر برنامه های این مراسم معنوی بود که هزینه­ی برگزاری واطعام آن از محل موقوفات مرحومه سیده خدیجه رضویان و مرحوم علی اکبرشاهرودی اجرای نیت شده بود.