کد خبر : 142438

تاریخ درج خبر : یک شنبه 15 دی 1392
اداره كل اوقاف و امور خيريه استان سمنان
• عواید موقوفات باید بیش از درآمد نفتی باشد
مسئول دبيرخانه نظارت بر كانون‏هاي فرهنگي و هنري مساجد استان سمنان گفت: عواید موقوفات باید بیش از درآمد نفتی باشد و این امر یکی از عوامل مقابله با دسیسه‌های دشمنان خواهد بود.
حجت‏الاسلام والمسلمین سيدمحمود حسيني در گفت‏وگو با ستاد خبری هفته وقف در استان سمنان، وقف را خدمتی ماندگار دانست و اظهار داشت: مردم با وقف در اعمال نیک و پسندیده سهیم شده و نام خود را در تاریخ بالنده و زنده نگه می‌دارند که این موضوع نزد خدا از ثواب بسیار برخوردار است.
مسئول دبيرخانه نظارت بر كانون‏هاي فرهنگي و هنري مساجد استان سمنان با بیان اینکه نیازهای جامعه در زمینه وقف باید با تبیین و شناساندن این امر در جامعه اهتمام شود، گفت: فرهنگ‏سازی و اطلاع‏رسانی در میان اقشار مختلف به ویژه افراد متمکن باید به نحو شایسته صورت گیرد.
وی تصریح کرد: برای رسیدن جامعه دینی به سرمنزل نهایی خود لازم است تاآرمان‌ها و شعائر آن که در رأس همه آن‌ها وقف قرار دارد، در جامعه جاری شود.
مسئول دبيرخانه نظارت بر كانون‏هاي فرهنگي و هنري مساجد استان سمنان با اشاره به اینکه وقف باید به سوی نیازهای روز جامعه جهت داده شود، گفت: درآمد موقوفات ما باید بیش از درآمد نفتی باشد که این امر یکی از عوامل مقابله با دسیسه‌های دشمنان خواهد بود.
وي تاکید کرد: وقف بهترین راه برای جاودانگی انسان و ذخیره‌ای است که برای عالم آخرت انسان باقی مانده و از آن به عنوان باقیات صالحات نام برده می‌شود.
حسيني نقش خادمان و کارکنان بقاع متبرکه در جذب زائران را بسیار حائز اهمیت دانست و اظهار کرد: رفتار و اخلاق خوب خادمان، زمینه جذب زائرین را در بقاع متبرکه فراهم می‏کند.
مسئول دبيرخانه نظارت بر كانون‏هاي فرهنگي و هنري مساجد استان سمنان ضمن تاکید بر ضرورت توسعه فرهنگ وقف تصریح کرد: وقف، احسانی ماندگار است و برکات بسیاری برای جامعه به همراه دارد.