• امروز یک شنبه بیست و هفنم اسفند 1396 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

دوره تربیت مربی حافظان قرآن کریم

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

آغازطرح دست‌های مهربانی در سراسر کشور در آستانه نوروز / اجرای نیت بیش از ۱۴ هزار موقوفه برای کمک به ایتام، مستمندان و زنان سرپرست خانوار

آغازطرح دست‌های مهربانی در سراسر کشور در آستانه نوروز / اجرای نیت بیش از ۱۴ هزار موقوفه برای کمک به ایتام، مستمندان و زنان سرپرست خانوار

مدیرکل امور اجتماعی و موسسات خیریه سازمان اوقاف از اجرای طرح دست‌های مهربانی همزمان با روز احسان و نیکوکاری ودرآستانه سال نو در سراسر کشور خبر داد.

 سه شنبه 15 اسفند 1396   70  0      

به گزارش ستاد راهبردی اطلاع رسانی وقف در استان سمنان به نقل از روابط عمومی سازمان اوقاف و امور خیریه حجت‌الاسلام ولی‌الله عادلی؛ مدیرکل امور اجتماعی و موسسات خیریه سازمان اوقاف و امور خیریه با اشاره به آثار وخدمات وقف در کمک به محرومان ونیازمندان از اجرای طرح دستهای مهربانی در آستانه سال جدید خبر داد و اظهار کرد: این طرح از روز دوشنبه چهاردهم اسفندماه همزمان با روز احسان و نیکوکاری با هدف کمک به ایتام، مستمندان، و زنان سرپرست خانوار در سطح کشور آغاز شده است.
وی با بیان اینکه طرح دستهای مهربانی برای پنجمین سال پیاپی در سراسر کشور اجرا می‌شود، تصریح کرد: ۱۴ هزار و ۲۸۰ موقوفه مرتبط با این طرح و ۲۳ هزار و ۴۰۱ نیت در خصوص کمک به نیازمندان در کشور وجود دارد که در قالب این طرح عواید آن صرف نیازمندان ومحرومان ونیات مرتبط می شود.
مدیرکل امور اجتماعی و موسسات خیریه سازمان اوقاف با اشاره به اینکه استانهای کهگیلویه و بویراحمد، ایلام، چهارمحال و بختیاری و خراسان شمالی چهار استان کم برخوردار طرح دستهای مهربانی هستند، خاطرنشان کرد: خیران وواقفان می‌توانند در کاهش آسیبهای اجتماعی و کمک به نیازمندان به این چهار استان توجه ویژه‌ای داشته باشند.
حجت‌الاسلام عادلی درباره نحوه شناسایی افرادی که تحت پوشش طرح «دستهای مهربانی» قرار می‌گیرند، گفت: در دستورالعمل این طرح آمده که ابتدا بستگان واقف در اولویت هستند، نیازمندان و مسمندان در اولویتهای بعدی قرار دارند؛ مطابق وقفنامه نیازمندان و مستمندان و افراد خاص مثل سادات، زنان سرپرست خانوار، محرومان و ایتام در اولویتهای بعدی هستند.
وی افزود: سایر اقشار نیازمند جامعه هم تحت پوشش قرار می‌گیرند و بانک اطلاعاتی آن از طریق کمیته امداد، بهزیستی، معتمدان مدنظر، دفاتر نمایندگی ولی فقیه در استانها، ائمه جمعه، نهاد رهبری در دانشگاه‌ها، مراکز حوزه‌های علمیه در شهرستانها و هیئت امناء بقاع متبرکه تامین می‌شود.
مدیرکل امور اجتماعی و موسسات خیریه سازمان اوقاف با اشاره به اینکه در روز ۱۴ اسفند و با شروع طرح «دستهای مهربانی» امداد کریمانه و محترمانه از اولویتهای این طرح است، تاکید کرد: در امداد کریمانه واقف و موقوف‌‌علیهم همدیگر را نمی‌بینند؛ ممکن است خیلی از واقفان در قید حیات نباشند اما آثار و برکات خیری که به جای گذاشته‌اند به دست نیازمندان می‌رسد.
حجت‌الاسلام عادلی گفت: در طرح «دستهای مهربانی» لازم است که افراد نیازمند مطابق نیات واقفان شناسایی شده تا بتوانیم ضمن خدمت‌رسانی مطلوب و کریمانه به این افراد اجرای نیت صحیح کرده باشیم.
وی درباره شرایط عمومی کسانی که در شمول طرح «دستهای مهربانی» قرار می‌گیرند، خاطرنشان کرد: سکونت در حوزه عملکرد اداره اوقاف مجری حمایت و عدم حمایت و پوشش در سایر نهادهای امدادی و حمایتی از شرایط عمومی استفاده از این طرح است.
مدیرکل امور اجتماعی و موسسات خیریه سازمان اوقاف یادآور شد: سال گذشته۸ هزار و ۷۰۰ خانوار از محل اجرای نیات واقفان و حدود ۸۲۰ خانوار از محل مشارکت خیران و موقوفات غیرمتصرفی از این طرح بهره مند شدند.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار