• امروز دوشنبه دوم مهر 1397 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

احراز هویت

احراز هویت

دوره تربیت مربی حافظان قرآن کریم

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

نگاه ویژه به علم و فناوری در اوقاف وجود دارد

نگاه ویژه به علم و فناوری در اوقاف وجود دارد

رئیس پارک علم و فناوری دانشگاه سمنان گفت: نگاه ویژه به علم و فناوری در مجموعه اوقاف و امور خیریه وجود دارد.

 سه شنبه 19 دی 1396   126  0      

به گزارش ستاد راهبردی اطلاع رسانی وقف در استان سمنان، سیف‌الله سعدالدین در جلسه انعقاد تفاهم‌نامه همکاری بین اداره کل اوقاف و امور خیریه استان سمنان و پارک علم و فناوری استان سمنان با اشاره به باور سنتی مردم به وقف، اظهار کرد: حوزه وقف از ظرفیت بالایی برخوردار است؛ زیرا برگرفته از شریعت ما است و مردم از دیرباز به این سنت نیکو اعتقاد داشته‌اند.
وی افزود: امضای تفاهم‌نامه و بندهایی که در آن گنجانده ‌شده است راه همگرایی را برای توسعه فرهنگ کارآفرینی و اشتغال دانش‌بنیان و فرهنگ تبدیل علم به ثروت ایجاد می‌کند.
رئیس پارک علم و فناوری دانشگاه سمنان تصریح کرد: امیدواریم در کنار این تفاهم‌نامه با توجه به عمق نفوذ وقف در اندیشه‌های مردم، از برکات وقف در حوزه فناوری استفاده کنیم.
وی گفت: در حوزه اشتغال دانش‌بنیان از تمام ظرفیت‌های پیدا و پنهان باید استفاده شود.
سعدالدین با اشاره به رتبه شانزدهم کشورمان در حوزه علم و پژوهشی، در سطح دنیا، افزود: اگر راه‌یابی علم به محصول را فناوری بنامیم، جایگاه فناوری ما با جایگاه پژوهش ما فاصله دارد و باید تلاش کنیم این فاصله را کم کنیم.
وی با اشاره به اینکه جهت نفوذ علم در اقتصاد مردم نیاز به برنامه‌ریزی و تلاش داریم، گفت:
رهبر معظم انقلاب حدود 10 سال است در مورد علم و فناوری، اقتصاد دانش‌بنیان و اقتصاد مقاومتی سخن می‌گویند و مطالباتی دارند که در جهت تحقق آن لازم است تمام ظرفیت‌های دانش‌بنیان و نفوذ آن در زندگی مردم بسیج شوند.
رئیس پارک علم و فناوری دانشگاه سمنان افزود: به منظور دست‌یابی به زیرساخت مناسب برای ایجاد اشتغال دانش‌بنیان با استفاده از ظرفیت همه دستگاه‌ها، دست دیگر مدیران را به گرمی می‌فشاریم.
سعدالدین گفت: ظرفیت‌های کشور چه به لحاظ ساختاری و چه به لحاظ مادی محدود است و لازم است از ظرفیت‌های دیگری که در کشور هست در راستای توسعه فناوری به کار گرفته شود.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر