• امروز جمعه سی ام شهریور 1397 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

احراز هویت

احراز هویت

دوره تربیت مربی حافظان قرآن کریم

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

راه‌اندازی سامانه بلوتوث در بقاع متبرکه شاخص سمنان/ موقوفات حسینی معرفی می‌شود

راه‌اندازی سامانه بلوتوث در بقاع متبرکه شاخص سمنان/ موقوفات حسینی معرفی می‌شود

دبیر شورای اطلاع‌رسانی وقف در استان سمنان از راه‌اندازی سامانه بلوتوث در امامزادگان و بقاع متبرکه شاخص سمنان خبر داد.

 یک شنبه 25 مهر 1395   244  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان سمنان، بهنام مطلبی با اشاره به اجرای سوگواره بصیرت عاشورایی ویژه ماه‌های محرم‌الحرام و صفرالمظفر در استان سمنان اظهار داشت: نسبت به انجام مصاحبه مطبوعاتی پیرامون اجرای سوگواره بصیرت عاشورایی در امامزادگان و بقاع متبرکه و معرفی موقوفات مرتبط استان سمنان اقدام شده است.

وی بیان کرد: فضاسازی و انجام تبلیغات محیطی مناسب با نصب بنر، پوستر و جملاتی از بیانات امام (ره) و مقام معظم رهبری با موضوع قیام عاشورا در سطح شهرستان‌ها نیز انجام شده است.

دبیر شورای اطلاع‌رسانی وقف در استان سمنان تصریح کرد: ارسال پیامک به جامعه هدف در خصوص اعلام تقویم زمانی مراسم عزاداری در امامزادگان و بقاع متبرکه و همچنین پیامک‌های مناسبتی و مذهبی متناسب با سوگواره بصیرت عاشورایی انجام گرفته است.

مطلبی افزود: راه‌اندازی سامانه بلوتوث در امامزادگان و بقاع متبرکه شاخص و ارسال احادیث مرتبط برای زائرین و عزاداران عاشورایی نیز در دستور کار قرار دارد.

وی تصریح کرد:‌ اطلاع‌رسانی برنامه‌های امامزادگان و بقاع متبرکه شاخص در ایام محرم به صورت بنر، در ورودی‌های اصلی بقعه انجام شده است.

دبیر شورای اطلاع‌رسانی وقف در استان سمنان گفت:‌ در خصوص معرفی موقوفات به‌ویژه موقوفات مرتبط با حضرت اباعبدالله الحسین (ع)، آثار و برکات وقف، در قالب سخنرانی، توزیع هدفمند بروشور، کتابچه، پوستر و.... بین زائران و عزاداران عاشورایی در سطح امامزادگان و بقاع متبرکه اقدام شده است.

مطلبی افزود: همه شهرستان‌ها باید نسبت به تهیه گزارش مصور و مستند از برنامه‌ها و حضور مردم در کلیه بقاع متبرکه اقدام کنند.

وی تصریح کرد:‌ در ایستگاه‌های همه واقف باشیم، بسته‌هایی اطلاع‌رسانی از عملکرد اوقاف، آثار و برکات وقف، آمار و اطلاعات قابل نشر موقوفات، معرفی موقوفات خصوصاً موقوفات مرتبط با حضرت اباعبدالله الحسین (ع)، ارائه جزوه، بروشور و کتابچه با موضوع وقف نامه‌های امام حسین (ع) و دیگر ائمه معصومین (ع) و ... در اختیار عموم علاقه‌مندان قرار می‌گیرد.

دبیر شورای اطلاع‌رسانی وقف در استان سمنان گفت: نسبت به نصب بنر، پلاکارد، توزیع بروشور و... در خصوص رعایت حجاب، چادر حجاب برتر، امر به معروف و نهی از منکر و... در امامزادگان و بقاع متبرکه اقدام شده است.

مطلبی بیان کرد: فضاسازی و سیاه‌پوش کردن کلیه بقاع و اماکن متبرکه، موقوفات متصرفی و غیرمتصرفی، ادارات و دفاتر نمایندگی به مناسبت آغاز ماه محرم اقدام شده است.

انتهای پیام/
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر